Zszywacze i zszywki
- Strona:
- 1
- Strona:
- 1
- widok:
- widok pełny
- widok galeria
- widok prosty
Zszywacz tapicerski - alternatywa dla gwoździ
Okazuje się, że zszywacze budowlane to doskonała alternatywa dla gwoździ. Narzędzia te świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane jest dyskretne mocowanie zapewniające trwały i estetyczny efekt. Zszywacze tapicerskie stosowane są do mocowania listew przypodłogowych, wykładziny, boazerii, paneli i nie tylko. Do tego warto dodać folię, izolacje oraz dachówki bitumiczne.
Gdzie sprawdzą się zszywacze tapicerskie?
Zszywacza tapicerskie to bardzo przydatne narzędzia, które sprawdzają się podczas prac tapicerskich, instalacyjnych, dekarskich czy montażowych. Wykorzystywane są też powszechnie w stolarce. Warto wiedzieć, że spora część dostępnych na rynku zszywaczy tapicerskich do bardziej profesjonalnych prac to modele wielofunkcyjne. Umożliwiają one mocowanie również za pomocą sztyftów.
Zszywacz tapicerski do zadań specjalnych
Jak się okazuje, zszywacz budowlany do profesjonalnego użytku powinien być zrobiony z solidnego tworzywa. Ma być odporny na zalanie oraz uszkodzenie po potencjalnym upadku z wysokości. Musi też wykazywać odporność na pył, wióry i tym podobny. Bardzo istotne jest też dobranie odpowiednich zszywek. Powinny być one najlepszej klasy, dlatego ich uznany producent będzie słusznym wyborem.
Wygodne narzędzie
Zszywacz tapicerski powinien też zapewniać komfort i wygodę w czasie jego użytkowania. Dlatego trzeba zwracać uwagę na jego uchwyt. Powinien on dobrze leżeć w ręce. Dlatego zszywacz tapicerski z uchwytem mającym ergonomiczny kształt i powłokę antypoślizgową będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Bardzo istotne jest też jakość jego wykonania. Na takim narzędziu nie warto oszczędzać i najlepiej kupić go na renomowanej stronie internetowej.
Wybór zszywacza tapicerskiego
Podczas wyboru zszywacza budowlanego trzeba pamiętać o sprawdzeniu, jakie rozmiary zszywek konkretny model obsługuje. Należy dowiedzieć się, czy są one adekwatne do naszych wymagań. Okazuje się, że rozmiarówka jest spora, od paru do ponad 50 mm. Do bardziej skomplikowanych prac zalecane jest dokupienie specjalistycznych zszywek mających dodatkowe wzmocnienia. Zalecane są np. modele hartowane i powlekane żywicą.